Özel Okul mu, Devlet Okulu mu?

Okulların açılmasına kısa bir süre kalmışken ve kayıtlar hala devam ederken velilerin aklında çocuklarının hayatlarında önemli bir etken olacak kritik bir soru var: özel okul mu, devlet okulu mu?

2018 TYT, AYT ve YKS Soru ve Cevapları Açıklandı!

Sınavlarda başarının lider markası Derece Okulları olarak öğrencilerimizin hayatlarını belli oranda belirleyecek üniversiteye giriş sınavlarında, onların dereceye girecek puanlar alabilmeleri için sınav değişikliklerini yakından takip ediyoruz.

OKUL SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Okul bir çocuğun gelişiminin en önemli dönemlerini kapsayan ikinci bir yuva gibidir. Dolayısıyla okul seçimi çocukların hayatı için kritik bir karardır. Okul seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için derledik

Muhteşem Süleymaniye'nin Mimarı; Koca Mimar Sinan Ağa

Osmanlı'daki başmimar Mimar Sinan'ın hayatı, ustalık, çıraklık eserleri.

Dünya Tüketici Hakları Günü Nedir?

Bir tüketici olarak haklarınızı biliyor musunuz?

Dünya'nın İlk Kadın Savaş Pilotu ; Sabiha Gökçen

Sabiha Gökçen, 22 Mart 1913 yılında Mustafa İzzet Bey ve Hayriye Hanım’ın altıncı çocuğu olarak Bursa'da dünyaya geldi. Anne ve babasının ölümünün ardından, 1925 yılında Bursa’yı ziyaret eden Atatürk tarafından evlatedinilerek  kendisine "Gökçen" soyadı verilir.

Zamanın Ötesinde Bir Adam; Nikola Tesla

Günümüzde kullandığımız birçok teknolojinin temellerini atan bu gizli kahramanı birlikte tanıyalım.

Hasan Ali Yücel kimdir?

Hasan Ali Yücel, vefatının 57. yılında anılıyor. Peki Hasan Ali Yücel kimdir?

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINI KALDIRMANIN ÇEŞİTLİ YOLLARI

Öncelikle çocuğun, her gün bilgisayara ayırdığı zaman belirlenmelidir ve bu konuda bir anlaşma yapılmalıdır. Bu süre, okul öncesi çocuklarda bir saatten, ilköğretim ve ortaöğretim dönemi çocuklarında ise iki saatten fazla olmamalıdır.

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

Çok sayıda öğrenci, ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü çalışmaya başlayamadıklarını ya da çalışmaya başlasalar bile kısa bir süre sonra dikkatlerinin dağıldığını sık sık dile getiriyor.

OKUL BAŞARISINDA AİLENİN ROLÜ

Ders çalışmak ve başarılı olmak, çocuğun doğuştan getirdiği bir beceri değildir.

AİLE İÇİ İLETİŞİM KOPUKLUĞUNUN SEBEPLERİ

Sahiplenme: Genelde erkeklerin kadınlara yaptığı bir durumdur ( "Benim istediğim gibi giyinip, istediğim gibi davranacaksın" tarzı baskılardır).

Pİ SAYISI NEDİR? Pİ SAYISININ TARİHÇESİ NEDİR?

Hemen hemen tüm matematik kitaplarında, özellikle matematiği genelde bilime ilgi duyan kişilerin okuması için yazan kitaplarda, ve onun özelliklerinden söz edilmeden geçilmemiştir.

REVİR

Okul revirimiz, çocuk sağlığı konusunda deneyimli sağlık personeli ile her türlü acil sorunların gün boyu öğrencilerimizin hizmetindedir.

ÖFKE

Çocuklar kendi varlıklarını yetişkine hissettirebilmek için öfke kontrolünü daha zor sağlarlar.