Biyografi

HAYATINIZI POZİTİF NOKTAYA GETİRMENİN YOLU

02-02-2018

HAYATA DAİR…

       Hep aynı çevre, aynı iş ve aynı arkadaşlar. Gündelik hayat içerisinde yaşadıklarınız ve bulunduğunuz ortamlar aynı mı? Oysa bu rutini kırmak ve yaşamımızın akışına yön vermek sizin elinizde. Nasıl mı? Hayatınızda her şey yoluna giderken, istediğiniz her şeye sahipken ve gündelik hayat içinde ufak tefek problemlerden başka elde tutulur hiçbir sorununuz yokken bir boşluğa düşülebilir mi? Evet düşülebilir. Eğer sizde son dönemlerde sık sık bu tür hislere kapılanlardansanız ve art arda uzun bir zincire bağlanmış halkaların arasından kopamıyorsanız ve kendinizi hayatın akışı içine bırakamıyorsanız artık kendinize yeni bir serüven başlangıcı yapmak yani yeni bir reform yapma zamanınızın gelmiş olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu reform hareketleri hayatınızın içinde var olan durumları kaldırmak için değil de, var olan durumlarınızın üstüne neler katabilirsiniz şeklinde olmalıdır. Eğer gereksiz ve anlamca bir maceraya girip var olan durumları yok etmeye kalkarsanız o zaman siz bir reform hareketi yerine tamamen kendinizi hayattan temizleme hareketine girişmiş olursunuz ki bu da sizin için düzeltilemez ve geri getirilmeyecek durumlara yol açabilir. O zaman hayatınıza anlam katacak bazı sorulara cevap bulmanız gerekmektedir?

       Peki bu sorular neler olabilir? İlk önce günlük hayat içinde neleri alışkanlık haline getirdiniz? Bu alışkanlık haline gelen durumlardan hangisi/hangilerini devam ettirmek istiyorsunuz? Hayatınızda neleri değiştirmek istiyorsunuz veya sizin yapmak istediğiniz değişikliklerin önüne çıkan değişmezleriniz mi var?

       Değiştirmek istediğiniz durumların değişme olasılıklarını bulmaya çalışın? Mutluluk kavramının ne kadarı sizin hayatınıza girmiş durumda? Ve son olarak bu değişiklikleri yaparsanız karşınıza çıkabilecek en kötü senaryo ne olabilir? Bu tarz soruları kendinize sorarsanız ve hayatınız hakkında daha fazla bilgiye ulaşırsanız eğer kendinizi tanıma yolunda doğru adımlar attığınızı göreceksiniz.

       Hayatınızı en pozitif noktaya getirmenin tek yolu harekete geçmektir.

       Yani işlemlere başlamanın en basit yolu istemek ve uygulamaktır. O zaman sizde hayatın akışına dahil olmak ve planlarınızı gerçekleştirmek istiyorsanız hemen bugünden başlamak ve yarını beklememek gerektiğini bilmelisiniz.

       Bu harekete geçirici ilk adımlar için ufak tefek basit yollarla başlayabilirsiniz. Yani zihnimizdeki kalıplaşmış bazı ifadeleri çıkartarak. Peki nedir bunlar? Olasılık ve olumsuzluk içeren ifadeler. Keşke, yapabilirdim, mümkün değil gibi. Daha keskin ve net ifadeleri hayatınızın içine katın. Olasılıklar yerine garanti ve pozitif etki yapan anlamlar oluşturun. Olumlu veya olumsuz durumların insan hayatında kaçınılmaz olduğunu bilerek her durumda şikayet etmeyi bir kenara bırakın. Hayatınıza farklılık katacak ve her sonuca doğru anlamlar yükleyecek olumlu düşünceler oluşturun.