AKADEMİK PROGRAM MENÜSÜ

1-6. sınıflarda haftalık 44 saat Cuma 8 diğer günler 9 ders saati , 7. ve 8. sınıflarda 49 saat ders programı yapılmaktadır. 

5. Sınıflarda 22 saatlik ağırlıklandırılmış İngilizce programı uygulanmakta, ayrıca 5. sınıflarımız Cumartesi günleri İngilizce drama için okulda çalışmaya alınmaktadır.

5-8. sınıflarda her hafta LGS (Liseye geçiş sistemi) denemesi yapılmaktadır. 

5, 6 ve 7. sınıflarda her pazartesi günü deneme sınav yapılır, bir hafta Sözel bölüm sınavı 20 Türkçe, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile 10 yabancı dil olmak üzere 50 sorudan oluşur. Bu bölümün süresi 75 dakikadır , bir sonraki hafta Sayısal bölüm sınavında ise 20 fen, 20 matematik olmak üzere 40 sorudan oluşur ve 60 dakika süre verilir.

8. sınıflarda cumartesi günleri de okul vardır. Cuma günü TDİYD sınavı olan öğrenciler bir gün sonra, cumartesi günü, MF sınavına girerler. Sınav sonrası TDİYD ve MF sorularının çözümleri yapılır. 

7. Sınıflarda ikinci dönem itibari ile 8. sınıf konuları işlenmeye başlar. 7. sınıflarda cumartesi günleri de okul vardır. Sınav sistemi ise 8. sınıf LGS denemelerine uygun olarak yapılır.