MERAK ETTİKLERİNİZ

1.Derece Okulları’nın Başarısının Temeli Nedir?

       Derece Okulları’nda öğrencilerimizin yaşayarak, yaparak öğrenmelerine, öğrendikleri bilgilerden yeni bilgiler türetmelerine, araştırma yapmalarına, kitap okumalarına, müzik dinlemelerine, spor yapmalarına, yönetimde söz sahibi olmalarına, hata yapmalarına, dostluk kurmalarına, ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına, koşmalarına, oynamalarına, ilgi ve yeteneklerini fark etmelerine, aynı amaç için mücadele etmelerine, birey olduklarını bilmelerine, söz hakkına sahip olduklarını bilmelerine, eleştirel düşünmelerine, saygı duyulmalarına, saygı duymalarına, doğada kamp kurmalarına, ağaca tırmanmalarına, kayak yapmalarına, otlardan düdük yapmalarına, hayvanları beslemelerine, uçurtma uçurtmalarına, hayal kurmalarına izin verir ve destekleriz. Biz önce mutlu sonra başarılı çocuklar yetiştiririz. Sonrasında zaten akademik ve sosyal başarının kaçınılmaz olacağına inanırız. Bizim mutlu ettiğimiz çocuklarımız, bize başarıları ile teşekkür ederler.

2.Derece Okulları Sınıfları Kaç Kişiliktir?

       Eğitimsel yaklaşımla öğrencilerin, takım çalışmalarına hazırlık, farklı bireylerle iletişim kurabilme, grup aidiyeti, sosyal gelişimi destekleme, kendi donanım ve gelişimlerinin paylaşımı ve akran öğrenmesi için okul öncesi öğrencileri için 20, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için ise ideal sınıf mevcudu 24 kişi olarak tanımlanmıştır. Derece Okulları’nın 40 metrekarelik ferah ve geniş sınıflarında, her daim öğrenme sitilleri ile ilgili materyaller bulunur. 

3. Derece Okulları Hangi Düzeylerde Eğitim Verir?

       Derece Okulları, erken çocukluk eğitiminden, lise son sınıfa kadar her düzeyde uzman, tecrübeli ve nitelikli kadrosuyla eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerimiz İstanbul içinde çeşitli lokasyonlardaki kampüslerimizle hizmet vermektedir.

4.Okul Kaçta Başlıyor ve Ders Kaça kadar Sürüyor?

       Okullarımızda, eğitim-öğretim kampüslerimizin lokasyonuna göre farklılıklar gösterse de genel olarak saat 08.20 ve saat 16.30 arası yapılır. Derece Okulları’nda pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 9 ders, cuma günleri ise 8 ders yapılır. Cumartesi günleri düzeylere göre farklılık gösteren ders saatleri programlanır.

5.Kurumunuzda Hangi Yabancı Diller Mevcut ve Ne Şekilde Eğitimleri Veriliyor?

       Derece Okulları’nda, kampüslere göre farklılık göstermekle birlikte, yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak da Almanca, Fransızca ve İspanyolca dersleri verilmektedir.

6.Derece Okulları’nda Serbest Kıyafet Uygulaması Var mıdır ?

       Derece Okulları öğrencileri disipliner gelişimleri, okul bütünlüğü, velilerimizin öğrencileri için her gün başka kıyafet hazırlamak zorunda kalmamaları ve Derece Okulları kültürü çerçevesinde okul formamızı giyerler. Formalarımız turkuaz, beyaz, lacivert renklerden oluşan çağdaş ve güncel renklerdedir. Velilerimiz öğrencilerimizin formalarını kampüslerimizdeki DRC Mağazaları’ndan temin edebilirler.

7.Yemekhane Hizmetleriniz Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

       Derece Okulları gıda mühendisleri, uzman diyetisyenler ve marifetli aşçıların hünerleriyle yemeklerini kendi mutfağında öğrencilerimizin sağlık ve damak tatlarını gözeterek hazırlar ve sunar. Öğrencilerimiz, sabah kahvaltılarını, öğlen yemeklerini, ikindi atıştırmalıklarını okullarında yaparlar. Yemeklerde kullandığımız ürünlerin tamamı piyasanın kaliteli ve sağlıklı ürünleridir.

8.Derece Okulları’nın Servis Hizmeti Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

       Öğrenci, öğretmen ve personelinin güvenliğini her şeyin üstünde tutan Derece Okulları bu süreci servis araçları için de sağlamaktadır. Araçlarımızın tamamı üç noktadan emniyet kemerli olup öğrencilerimiz kemerlerini takmadan asla yola çıkarılmazlar. Ayrıca araçlarımızın tamamında bulunan araç takip sistemiyle, aracın hızı, konumu takip edilir. Araç içinde görevli olan rehberlerimiz ve şoförlerimiz oryantasyon, iletişim, öfke kontrolü, olağanüstü durumlarda davranış ve yapılması gerekenlerle ilgi dönem başında ve dönem içinde yaygın ve yoğun eğitimlerden geçirilirler. Araçlarımızda deprem ve olağanüstü durumlar için su, bisküvi, ilk yardım çantası ve battaniye bulundurulur. Okullarımızın her bölgeye servisleri mevcuttur.

9.DRC Güvenlik Sistemi

       Harvard Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre; okullarda velilerin birinci beklentisi güvenlik önlemlerinin sağlıklı, nitelikli ve işlevsel olmasıdır. Derece Okulları, öğrencilerinin, velilerinin ve tüm personelinin güvenliğini gerektiren her konuda teknoloji, insan gücü ve güvenli binalarıyla üst düzey emniyet sağlar.

       Derece Okulları’nın tüm kampüsleri 7 gün 24 saat kayıtlı ve kesintisiz bir şekilde kamera takip sistemiyle izlenmektedir. Görüntüler kayıt altına alınıp gerekli görüldüğü hallerde emniyet güçleri ile paylaşılır. Derece Okulları, sadece kampüslerini değil kampüslerinin hizmet verdiği sokak ve caddeleri de kamera güvenlik sistemi ile takip etmektedir. Ayrıca tüm servis araçlarımız öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimiz için “araç takip sistemi” ile izlenir. Araçlarımızın bulundukları noktalar, süratleri ve çıkış - varış noktaları kontrol edilip yaşanacak olumsuz bir durumda hemen gerekli tedbirler alınır ve müdahale edilir.

       Okullarımız güvenlik danışma görevlileri, okul sistemleri, okul güvenlik önlemleri, veli ve öğrenci iletişimi konularında özel eğitimden geçirilmiş bilinçli ve tecrübeli elemanlardır. Kampüslerimizin giriş ve çıkışlarını denetlerler, okula gelen kargo, çiçek vb.’nin kontrolünü yaparlar; okul dışı gezilerde kafilenin güvenliğini takip ederler, müdür yardımcısının izni olmadan hiçbir öğrencinin okuldan çıkmasına izin vermezler. Okula giren kim olursa olsun kayıt altına alınır ve ziyaretçi kartı kullandırılır.

       Derece Okulları, tüm kampüslerinde DGS (Derece Geçiş Sistemi) ile turnike ve kartlı geçiş sistemi uygular; bu sayede velilerimiz güvenli ve hızlı bir şekilde okullarımıza giriş çıkış yapabilirler. Okul dışından gelen hiç kimse bu sisteme dahil olmadan okullarımıza giriş çıkış yapamazlar.

10.Degem Nasıl bir Eğitim Modelidir?

       Derece Okulları, ulusal ve merkezi yapılan sınav sistemleri konusunda uzman bir kadro, kendine özel bir ölçme değerlendirme, etüt ve takip sistemine sahiptir. Kurucusunun sınav sistemi ve soru tipleri konusundaki Türkiye dereceleri ve başarıları bu sistemin yaşanmışlıktan yaşanacaklara aktarımını sağlamıştır. Öğrencilerimize bir hafta boyunca öğretilen konular, hafta başında sınav ile sorgulanır ve kısa vadeli hafıza kodlamaları, bilgi eksiklikleri, dikkat hataları, psikolojik sıkıntıları kontrol edilir. Öğrencinin sınav esnasında yapamadığı her soru ve konu için ya bireysel ya da grup (6 kişi) etütlendirmesi yapılır. Dikkat hatası tespit edildiğinde DDBL (Derece Dil Becerileri Laboratuvarında) çalışmaya alınır. Eğer öğrenci psikolojik bir problem yaşıyorsa, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü öğrenci, ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları ile  görüşmeler ve çalışmalar yapar. Bu süreç her hafta sistemli,  çok yönlü ve stratejik olarak devam eder.

11.Derece Okulları Eğitim Teknolojisi

       Eğitim sistemini 4.0 Endüstriyel Devrim ve 21. yüzyıl becerileri üzerine kurgulayan Derece Okulları’nda, eğitim teknolojisi ve reel teknoloji çok yakından takip edilmektedir. Sınıflarımız üst bir donanıma sahip, merkezi olarak yönetilen akıllı tahtalara sahiptir. D-Stem laboratuvarları, robotik ve kodlama laboratuvarı, 3D yazıcı laboratuvarı, 3D sistem ve ders laboratuvarı, maker atölyesi, fen ve inovasyon laboratuvarı, radyo TV ünitesi ve stüdyosu, K12 sistemi, Class Dojo, dil becerileri ve artikülasyon laboratuvarı dünya güncel sistemleriyle entegre bir şekilde öğrenci ve velilerimizin hizmetine sunulur.

12.Ders Dışı Etkinlikleriniz Nelerdir ?

       Derece Okulları’nda kampüslerimizin fiziksel koşullarına göre değişiklik göstermekle birlikte;  yüzme, su balesi, buz pateni, basketbol, voleybol, hentbol, futsal, futbol, badminton, masa tenisi, Uzak Doğu sporları, drama, tiyatro, müzikal, halk oyunları, modern dans, mental aritmetik, zihin haritaları, hızlı okuma, hafıza teknikleri, zeka oyunları, Oxford dil eğitimi, resim ve görsel sanatlar, koro, keman, piyano, bağlama vb. birçok sosyal etkinlik programlarının yanında, okul takımlarımız, kayak kamplarımız, rüzgar sörfü kamplarımız, il içi, il dışı ve yurt dışı akademik, sosyal, sportif, sanatsal gezilerimiz (Cern, Nasa, Silikon Vadisi, Partille Cup, San Marino Cup, Teramo Cup vb.), yurt dışı dil okullarımız, yaz ve kış okullarımız, MUN katılımlarımız, münazara etkinliklerimiz, alanında başarılı olmuş spor, sanat, eğitim, iş dünyasından kişilerle toplantı, sunum ve konferanslar, sivil toplum kuruluşları çözüm ortaklıkları, yardım, destek ve yenilik çalışmaları, kardeş okullara öğrencilerimiz ile birlikte yaptığımız “Hayallerini Gerçek Yapıyoruz” çalışmaları başlıca ders dışı aktivitelerimizdir.

13.Farklı Bölgelerde Yeni Okul Projeleriniz var mı?

       Derece Okulları verdiği eğitim kalitesinin ve başarılarının tüm çocukların hakkı olduğu düşüncesi ile çeşitli bölgelerde yeni okullar açmak, bahçesinde yeni çiçekler görmek istemektedir. Bu amaçla Ataşehir, Adatepe, Beylikdüzü ve Kavacık başta olmak üzere Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası'nda yeni kampüs anlaşmaları yapmaktadır.

14.Bir Öğrenci / Veli Neden Başka Okullar Yerine Derece Okulları'nı Tercih Etmeli?

       Öğrencilerimizin okulu sevmeleri, mutlu çocuklar olmaları, oyunla öğrenmeleri ve bunları yaparken akademik, sosyal, sportif ve sanatsal kazanımlar ve başarılar elde etmeleri en temel isteğimiz ve eğitimsel yaklaşımımızdır. Derece Okulları, çocuklarımıza iyi bir dünya bırakmanın yanında dünyaya da iyi çocuklar bırakmak amacındadır. Derece Okulları’nda biz önce çocuğumuzu çok iyi tanır, yeteneği ve ilgi alanlarını gözlemler, farkındalık yaratır ve destekleriz. Ayrıca geliştirmesi ve törpülenmesi gereken yönleri ile ilgili akademik, sosyal, sportif, sanatsal faaliyetler yapar, aile ile iş birliği içinde birebir çalışmalarımızla gelişim sürecini değerlendirir, eksikleri konusunda tekrar programlama yaparız. Değerler bizim ve öğrencilerimizin temel kültürüdür. Amacımız öğrencilerimizin toplum, yaşam ve değerler noktasında hiçbir uyaran yada uyarıcıya gerek kalmaksızın neleri yapıp, neleri yapmamaları gerektiğini içselleştirmeleri yani birey olarak yetişmeleridir. Değerleri olan bireylere Derece Okulları’na özel eğitim programı marifetiyle her türlü donanımı 21. yüzyıl,  4.0 Endüstriyel Devrim becerilerini bizler en üst düzeyde veririz. Derece Okulları öğrencileri, oynar, eğlenir, öğrenir, hata yapar, strateji planlar ve dünya lideri olur.

15.DRC ne demek?

       Derece Okulları adını yaptığı ulusal ve uluslararası başarıları ile dikkatleri üzerinde toplayan kurucumuz Sayın Emre ÜNLÜ’nün derecelerinden almaktadır. Attığı her adımda eğitimci kimliğini ön planda tutan Sayın Ünlü; öğrencilerinin fikirlerini, düşüncelerini bağımsız olarak paylaşmalarını ve çağın yeniliklerini destekler. Geleneği nedeniyle, öğrencilerinden gelen istek üzerine Derece Okulları adıyla eğitim etüt merkezi olarak hizmet vermiş ve isminin kalıcı olması adına DRC olarak kullanmaya devam etmiştir. Eğitimdeki kalitemizi adıyla kullanmak isteyen, logomuzu barındırmayan DRC ve DERECE’lerle bağlantımız yoktur. DRC OKULLARI  ve DRC KOLEJLERİ isim hakkı DRC EĞİTİM KURUMLARI'na aittir. DRC’nin açılımı ise Dinamik Rakipsiz ve Cesur kelimelerinden oluşur.