MALTEPE KAMPÜSÜMÜZ

DERECE Okulları Maltepe Kampüsü içinde ortaokul ve anadolu lisesi bulunan kampüsün imkanlarını barındırmasının yanı sıra  butik okulun sıcaklığını yansıtacak şekilde inşa edilmiştir. Son deprem yönetmeliğine uygun olarak yapımı tamamlanan Maltepe kampüsümüz, Maltepe Cevizli Mahallesi D-100 karayoluna yakın konumuyla, D-100'den görünür şekilde, D-100'ün alt bölgesinde güvenilir bir konumdadır.


Derece Koleji Maltepe kampüsümüz  4000 metrekare kapalı alan 1200 metrekarenin üzerinde açık bahçe alanı ile toplam 5200 metrekarenin üzerinde bir eğitim alanına sahiptir. Okul güvenliği aktif hareketli kameralar ve turnike sistemleri ile kişiye özel kampüs kartlarının yanı sıra sabit güvenlik personeli tarafından sağlanmaktadır. Öğrenci güvenliği göz önünde tutularak servislerimiz öğrencileri okul bahçesinden teslim almaktadır.


Maltepe Derece kolejlerimizde eğitim teknolojileri ve reel teknoloji  çok yakından takip edilmektedir. Sınıflarımız 2018'den itibaren merkezi olarak yönetilen 4K özellikli son sistem akıllı ekran ve akıllı içeriklerle (kaliteli zaman) politikasıyla eğitim faliyetlerine devam etmektedir. D-stem, robotik, kodlama, 3D yazıcı labaratuarları, 3D sistem ile ders labaratuarları, eğlendirerek matematiği sevdiren sensörlü matematik ekipmanları, maker odaları, fen ve inovasyon labaratuarları, Cambridge dil labaratuarları ,kapalı spor salonu, ekolojik üretim alanları, satranç odası ve cep salonlarıyla dünya güncel sistemleriyle entegre bir şekilde öğrenci ve velilerimizin hizmetindedir.